Odstranění zbytku cementu z obkladů, dlažby a nářadí

Popis

I při maximální montážní opatrnosti a preciznosti se stane, že cementovým lepidlem zašpiníme obklad nebo dlažbu. Mnohdy se nám také stane, že zapomeneme důkladně očistit nářadí, případně jiné stavební díly a prvky.

Příčiny

Co s tím, když lepidlo mechanicky odstranit nelze nebo jeho odstranění by mohlo poškodit provedené dílo?

Řešení

K odstraňování cementových zbytků a zašpinění je určen roztok ZEMENTSCHLEIER-ENTFERNER. Účinně působí na cementové pojivo a chemicky ho rozloží. Vždy je nutné dát pozor na spáry, případně na minerály v dlažbě, na které by mohla tato sloučenina také působit a ovlivnit nejen pevnost, ale i barevnost.

Tipy a rady

  • Pro odstranění větších cementových zbytků je možné použít vysoce aktivní odstraňovač STEINREINIGER.
  • Odstraňovač nanášejte v jednom tahu štětcem na podklad. Tah opakujte, ale pouze v jednom směru tak, aby na zatvrdlý zbytek cementu byl aplikován stále čerstvý nátěr odstraňovače. Látku nechte chvilku působit (po dobu působení nanesená látka pění). Po ukončení účinku přípravku podklad důkladně omyjte vodou a kartáčem, případně abrazivní houbičkou na nádobí.
  • ZEMENTSCHLEIER – ENTFERNER je vhodný pro čištění obkladaček a dlaždic, kabřincových a keramických obkladaček, cotto, vymývaného betonu, kamene, jako např. žuly, křemence, břidlice a pískovce. Lze použít i pro čištění chromu, ušlechtilé ocele, keramiky, plastů, lakovaných ploch. Před jeho celoplošnou aplikací je však vhodné vyzkoušet jeho působení na barevnost a strukturu čištěného materiálu. Přípravek neobsahuje rozpouštědla, formaldehyd a fosfáty.

Máte více problémů najednou a potřebujete řešení?

Stáhnout kompletního PDF průvodce

Máte rádi slevy? Zajímají Vás zvýhodněné produkty KNAUF?

Prohlédnout zajímavé akce našich partnerů

Domů Pracovní postupy Lepení & spárování Odstranění zbytku cementu Odstranění zbytku cementu z obkladů, dlažby a nářadí